1918 წლის 1-ლ იანვარს პავლე ჩხენკელი გაათავისუფლეს შინაგან საქმეთა მინისტრის მდივნის თანამდებობიდან სამხარეო სამუშაო ცენტრში მდივნად დანიშვნის გამო.
1918 წლის 1-ელი იანვრიდან ამიერკავკასიის სააქციზო სამმართველოს კანცელარიის უფროსი ზედამხედველის დამხმარე ალექსანდრე გურგენოვი ამიერკავკასიის სააქციო სამმართველოს ბუღალტრად დაინიშნა.
1918 წლის 1-ლი იანვრიდან ამიერკავკასიის სააქციზო სამმართველოს თბილისის კანცელარიის განცხადებით მეორე რაიონის სასმელის უფროსი კონტროლიორი დომენტი პოდუბნი მესამე რაიონის ბუღალტრად დაინიშნა.
1918 წლის 1-ლი იანვრიდან ამიერკავკასიის სააქციზო სამმართველოს თბილისის კანცელარიის ბრძანებით მეხუთე რაიონის სასმელის კონტროლიორი ვლადისლავ მალიშევსკი იმავე რაიონის ბუღალტრად დაინიშნა.
1918 წელს ალექსანდრე ბიჭიას ძე ხოშტარია, ივანე გიორგის ძე გაბელია, ერმალო ელიზბარის ძე ბოლქვაძე, მიხეილ კონსტანტინეს ძე გვიჩია, ანდრია ივანეს ძე ხოჭოლავა, ევგენი დუტუს ძე გაბელია და აქვსენტი ოტიას ძე ყუფუნია საზღვაო-სანაოსნო სააქციო საზოგადოება „ფაზისის“ წევრები იყვნენ.
1918 წელს ვლადიკავკაზში გაემგზავრა დელეგაცია, რომლის თავმჯდომარეც იყო მამედ ჯაფაროვი, ხოლო საქართველოს ნაციონალური საბჭოდან გაგზავნილი იყო ნაფიცი რწმუნებული იოსებ მაჭავარიანი.
1918 წლის ინვარში ამიერკავკასიის კომისარიატის მიერ ორგანიზებულმა ჟიურიმ დაადგინა არქიტექტორ ტერ-მიქელოვის მიერ შესრულებული 100-რუბლიანი ბონის ნახატი. ბონის ერთ მხარეს იყო წარწერა „100 რუბლი", „გაყალბება მკაცრად ისჯება", მეორე მხარეს – იგივე წარწერა ქართულ, სომხურ და თათრულ ენებზე.
1918 წელს მამედ ჯაფაროვი იყო აზერბაიჯანის ელჩი საქართველოში.
1918 წელს აბდულ კერიმ ფაშა იყო ოსმალეთის ელჩი საქართველოში.
1918 წლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომის ოქმის მიხედვით, ნიკოლოზ სიმონის ძე ჯანაშიას ჰყავდა ერთი ვაჟი, რომელიც სოხუმის რეალურ სასწავლებელში სწავლობდა.
1918 წლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომის ოქმის მიხედვით, გრიგოლ მაჭავარიანი აკაურთის, ბობრალოს ან გომარეთის სკოლის მასწავლებლად უნდა დანიშნულიყო.
1918 წლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე განხილული ვარლამ ბურჯანაძის მოხსენების მიხედვით, ატენის სკოლის დახურვის მთავარი მიზეზი სამხედრო-სამრეწველო კომიტეტის მიერ სკოლის შენობის რეკვიზიცია გახდა.
1918 წლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომის ოქმის მიხედვით, ვარლამ ბურჯანაძე მიიჩნევდა, რომ: ატენის, ვარიანის, საგურამოს, ყალამშის, წერაქვის, ნავთლუღის, ზუგდიდის, წინარეხის, მოიდანახეს, გერგეთისა და შრომის სკოლების პედაგოგებს ანაზღაურება უნდა მომატებოდათ.