1918 წელს ნიკოლაი გრიგოლის ძე დადაშევი ვლადიკავკაზის რკინიგზის ფოსტა-ტელეგრაფის განყოფილების ფოსტალიონად დაინიშნა.
1918 წელს სტეფანე ვასილის ძე ვასილკოვსკი ბაქოს რკინიგზის ფოსტა-ტელეგრაფის განყოფილების ფოსტალიონად დაინიშნა.
1918 წლის იანვარში სომხეთის დევნილთა დახმარების საბჭომ ფინანსთა სამინისტროს კომისარს, ქ. კარჩიკიანს თხოვნით მიმართა, უფლება მიეცათ, რომ ბანკიდან 30 ათასი რუბლი გამოეტანათ, რაზეც უარი მიიღეს.
1918 წელს სტეფანე ვასილის ძე ვასილკოვსკი ბაქო-მოზდოკი-როსტოვი სარკინიგზო ხაზის ფოსტა-ტელეგრაფის განყოფილების ფოსტალიონად დაინიშნა.
1918 წელს თბილისის სასამართლო პალატის თბილისის სამხარეო საქალაქო სასამართლოს მოსამართლეობის კანდიდატი ლევან კონსტანტინეს ძე კუჭუხიძე დაინიშნა ქუთაისის საქალაქო განყოფილების მოსამართლის დამხმარედ საგამოძიებო მიმართულებით.
გლებ ალექსანდრეს ძე ფონ-ლემლეინმა დაამთავრა მოსკოვის უნივერსიტეტის ფიზიკა–მათემატიკის ფაკულტეტი.
1917 წლის 14 ოქტომბერს ამიერკავკასიის კომისარიატის საქმისმწარმოებლის უფროს დამხმარედ დანიშნული მიხეილ სიმონის ძე ლორთქიფანიძე 1918 წელს იმავე კომისარიატის საქმისმწარმოებლად გადაიყვანეს.
1918 წელს შულავერის სამხარეო ნაწილის გამგებელი გრიგოლ მიხეილის ძე სულიევი დაინიშნა იმავე თანამდებობაზე თბილისის მესამე განყოფილებაში.
1918 წელს ზაქათლის რაიონის სამხარეო მოსამართლე ისააკ აბრაამის ძე ავშაროვი თბილისის მესამე რაიონში იმავე თანამდებობაზე დაინიშნა.
1918 წელს ვლადიმერ დარისპანის ძე გომართელი ოჩამჩირის რაიონის სასამართლოში გადავიდა სამუშაოდ.
1918 წელს ქუთაისის რაიონის სასამართლოს წევრი იუსტინე ვიქტორის ძე კოვალსკი და ელიზავეტპოლის რაიონული სასამართლოს წევრი ივანე მიხეილის ძე ქავთარაძე თბილისის რაიონულ სასამართლოში გადავიდნენ სამუშაოდ.
1918 წელს პოლკოვნიკმა სოლოგოვმა ამიერკავკასიის კომისარიატს ნაციონალური მილიციის ფორმირების პროექტი წარუდგინა – დანაყოფში იქნებოდა 155 თანამშრომელი. პოლკოვნიკი ითხოვდა 2 ტყვიამფრქვევს, იარაღისა და სხვა აღჭურვილობის გადაცემას.