1918 წლის 1-ელ თებერვალს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე ეროვნულ საბჭოს წევრთაგან აირჩიეს ოცდაათი ახალი რწმუნებული, ხოლო სამოცდათხუთმეტი რწმუნებული – ძველი შემადგენლობიდან. რწმუნებულთა სია: ზაქარია ჭავჭავაძე, მიხეილ ჭავჭავაძე, ივანე მგალობლილშვილი, სვიმონ ვახვახიშვილი, ალექსანდრე ვახვახიშვილი, ვახტანგ ბარათაშვილი, ლევან ჯანდიერი, ივანე ჯანდიერი, ილია ზურაბიშვილი, ალექსანდრე ჩოლოყაშვილი.
1918 წლის 1-ელ თებერვალს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე ეროვნულ საბჭოს წევრთაგან აირჩიეს ოცდაათი ახალი რწმუნებული, ხოლო სამოცდათხუთმეტი რწმუნებული – ძველი შემადგენლობიდან. რწმუნებულთა სია: ივანე მაყაშვილი, ნიკოლოზ ვახვახიშვილი, ივანე ვაჩნაძე, ნიკოლოზ ვაჩნაძე, მალხაზ ანდრონიკაშვილი, ივანე ანდრონიკაშვილი, ივანე აფხაზი, ალექსანდრე ჯორჯაძე, ნიკოლოზ ჯანდიერი.
1918 წლის 1-ელ თებერვალს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე ეროვნულ საბჭოს წევრთაგან აირჩიეს ოცდაათი ახალი რწმუნებული, ხოლო სამოცდათხუთმეტი რწმუნებული – ძველი შემადგენლობიდან. რწმუნებულთა სია: იოსებ ანდრონიკაშვილი, დიმიტრი ჩოლოყაშვილი, ლევან ვაჩნაძე, გრიგოლ გაბაშვილი, პარმენ გედევანიშვილი, ალექსანდრე კობიაშვილი, შალვა ერისთავი.
1918 წლის 1-ელ თებერვალს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე ეროვნულ საბჭოს წევრთაგან აირჩიეს ოცდაათი ახალი რწმუნებული, ხოლო სამოცდათხუთმეტი რწმუნებული – ძველი შემადგენლობიდან. რწმუნებულთა სია: გიორგი ბაგრატიონ-მუხრანსკი, ნიკოლოზ ერისთავი, გიორგი ტერიშვილი, ლევან წინამძღვრიშვილი, დიმიტრი გაბაშვილი, ლუარსაბ ფავლენიშვილი, სოლომონ ჩოლოყაშვილი, ალექსანდრე მაღალაშვილი.
1918 წლის 1-ელ თებერვალს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე ეროვნულ საბჭოს წევრთაგან აირჩიეს ოცდაათი ახალი რწმუნებული, ხოლო სამოცდათხუთმეტი რწმუნებული – ძველი შემადგენლობიდან. წევრობის კანდიდატებად დასახელდნენ: ანტონ არჯევანიძე, გრიგოლ ციციშვილი, ვასილ ბაგრატიონ-დავითიშვილი, მიხეილ ერისთავი, ვასილ ავალიშვილი, დავით ვაჩნაძე, გრიგოლ ყარანგოზიშვილი, ლევან მაღალაშვილი.
1918 წელს უმაღლესი განათლების მქონე მარგალიტა სტეფანეს ასული გაბილია 1916 წელს დაარსებული აბაშის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად მუშაობდა.
1918 წლის 3 თებერვალს ქ. ელიზავეტპოლისა და ს. ზურნაბათის გზაზე ვერაგულად დახოცეს ზურნაბათის შავი ჭირის წინააღმდეგ მებრძოლი სადგურის ბეითლები: ალექსანდრე ივანეს ძე სილვანოვი და გიორგი გრიგოლის ძე ჟერნოკოვი, აგრეთვე სადგურის მეეტლე სილიბისტრო ხარჩენკო.
1918 წლის 3 თებერვალს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა საფინანსო სექციას წერილი გაუგზავნა რეჯებ ბეგ ნიჟარაძისათვის ყოველთვიურად 500 მანეთის დანიშვნის შესახებ.
1918 წლის 4 თებერვალს გამართულ საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომას თავმჯდომარეობდა გიორგი ლასხიშვილი; ესწრებოდნენ: გრიგოლ ვეშაპელი, კონსტანტინე მესხი და პავლე საყვარელიძე; საბჭოს მდივანი – ილია ზურაბიშვილი.
1918 წლის 4 თებერვალს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომა გიორგი ლასხიშვილის გადაწყვეტილებით გადაიდო 7 თებერვლისათვის, ვინაიდან სოციალ-დემოკრატ-მენშევიკების ფრაქციამ პარტიული კონფერენციის გამო, ვერ მოახერხა სხდომაზე დასწრება.
1918 წლის 4 თებერვალს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომას აკაკი ჩხენკელი თავმჯდომარეობდა.
1918 წლის 4 თებერვალს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომაზე პავლე საყვარელიძემ განაცხადა, რომ იგი წავიდოდა გორის მაზრაში, იქ გამეფებული ანარქიის გამო. გუბერნიის კომისარმა შექმნილი პრობლემების აღმოსაფხვრელად მოითხოვა მაზრაში ეროვნული საბჭოს წარმომადგენლის დანიშვნა.
1918 წლის 4 თებერვალს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომას თავმჯდომარეობდა გიორგი ლასხიშვილი; ესწრებოდნენ: პავლე საყვარელიძე, გიორგი გვაზავა, კონსტანტინე მესხი, კოტე აფხაზი, შალვა ამირეჯიბი, იოსებ გედევანიშვილი, კოტე მაყაშვილი, გრიგოლ ვეშაპელი, იესე ბარათაშვილი, მიხეილ მაჩაბელი, რევაზ გაბაშვილი; მდივანი – ილია ზურაბიშვილი.
1918 წლის 4 თებერვალს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომაზე გიორგი ლასხიშვილმა განაცხადა, რომ ვინაიდან სოციალ-დემოკრატ-მენშევიკების კონფერენცია პარალელურად მიმდინარეობდა და ვერ მოახერხებდნენ დასწრებას, სხდომა 7 თებერვლისათვის უნდა გადადებულიყო.
1918 წლის 5 თებერვალს მარგალიტა გიგინეიშვილი დამტკიცდა არითმეტიკისა და გეოგრაფიის მასწავლებლად.
1918 წლის 5 თებერვალს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის სხდომაზე ნიკოლოზ ნიკოლაიშვილის მოხსენების მოსმენის შემდეგ, ქონებათა, საფინანსო და სასკოლო სექციებს დაევალათ შუამდგომლობის მომზადება ამიერკავკასიის კომისარიატთან გიმნაზიის დახმარების თაობაზე.
განათლების მინისტრის 1918 წლის 6 თებერვლის საბჭოს სხდომაზე მოისმინეს საინგილოს სკოლებისათვის 20 250 მან. გადადების საკითხი. დაადგინეს: გაეხსნას განათლების მინისტრს 10-მილიონიანი ფონდიდან ამ თანხის კრედიტი საინგილოს სკოლების ხარჯთა დასაფარად 1918 წლის 1-ლი აპრილიდან 31 დეკემბრამდე.
1918 წლის 6 თებერვლის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე ვარლამ ბურჯანაძემ კრებას მოახსენა, რომ საზოგადოების სკოლები დაუყოვნებლივ გადასცემოდა სახალხო განათლების სამინისტროს უწყებას ან სამოსწავლო ოლქის კომისარიატის წინაშე აღეძრათ შუამდგომლობა სკოლების შესანახად დახმარების შესახებ. გამგეობამ დაადგინა სამინისტროს წინაშე აღეძრათ შუამდგომლობა და სკოლების შესანახად 30 000 მანეთი ეთხოვათ.
1918 წლის 6 თებერვალს გიორგი ნიკოლოზის ძე ყაზბეგის თავმჯდომარეობით გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომას ესწრებოდნენ: დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილი, ნინო იოსების ასული ნაკაშიძე, ლუარსაბ გერასიმეს ძე ბოცვაძე და იოსებ ზურაბის ძე გიორგობიანი.