1897 წლის 26 აპრილის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ ოზურგეთში პლატონ ბერიძის ორგანიზებით დაარსდა სპეციალური წრე მათთვის, ვისაც თამბაქოსთვის თავის დანებება უნდოდათ. თუკი ამ წრეში ჩაწერის შემდეგ ადამიანი მაინც მოწევდა, ის ვალდებული იყო ოზურგეთის წიგნსაცავისთვის ხუთი მანეთი გადაეხადა.
1897 წლის 25 აპრილის წერილის საფუძველზე, რომელიც ქუთაისის სამხედრო გუბერნატორმა ფიოდორ გერშელმანმა მისწერა ქუთაისის გუბერნიის თავად-აზნაურთა წინამძღოლს, მიხეილ შარვაშიძე რუსეთის იმპერატორ ნიკოლოზ მეორის კორონაციაში მონაწილეობისათვის დაჯილდოვდა სამახსოვრო მედლით.
1897 წლის 25 აპრილის წერილის საფუძველზე, რომელიც ქუთაისის სამხედრო გუბერნატორმა ფიოდორ გერშელმანმა მისწერა ქუთაისის გუბერნიის თავად-აზნაურთა წინამძღოლს, ფარნაოზ მხეიძე რუსეთის იმპერატორ ნიკოლოზ მეორის კორონაციაში მონაწილეობისათვის დაჯილდოვდა სამახსოვრო მედლით.
1897 წლის 25 აპრილის წერილის საფუძველზე, რომელიც ქუთაისის სამხედრო გუბერნატორმა ფიოდორ გერშელმანმა მისწერა ქუთაისის გუბერნიის თავად-აზნაურთა წინამძღოლს, დავით ნიჟარაძე რუსეთის იმპერატორ ნიკოლოზ მეორის კორონაციაში მონაწილეობისათვის დაჯილდოვდა სამახსოვრო მედლით.
1897 წლის 25 აპრილის წერილის საფუძველზე, რომელიც ქუთაისის სამხედრო გუბერნატორმა ფიოდორ გერშელმანმა მისწერა ქუთაისის გუბერნიის თავად-აზნაურთა წინამძღოლს, სიმონ წერეთელი რუსეთის იმპერატორ ნიკოლოზ მეორის კორონაციაში მონაწილეობისათვის დაჯილდოვდა სამახსოვრო მედლით.
1897 წლის 25 აპრილს ქუთაისის სამხედრო გუბერნატორმა ფიოდორ გერშელმანმა წერილი მისწერა ქუთაისის გუბერნიის თავად-აზნაურთა წინამძღოლს, რომელშიც ატყობინებდა, რომ იმპერატორ ნიკოლოზ მეორის კორონაციაში მონაწილეობისათვის ქუთაისის გუბერნიის თავად-აზნაურობის შვიდ წარმომადგენელს გადაეცემა სამახსოვრო მედალი.
1897 წლის 23 აპრილის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ვერემიევმა სახაზინო პალატაში მოქალაქეთა გამგეობის რევიზიის ანგარიში წარადგინა.
1897 წლის 20 აპრილს სოფელ თონეთის სკოლის მასწავლებელმა თამარ ჯორჯაძემ მიიღო აპრილის ჯამაგირი 30 მანეთი და აცნობა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობას.
1897 წლის 20 აპრილის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ დიმიტრი სვიატოპოლკ-მირსკი რუსეთში სამკურნალოდ გამგზავრებას აპირებდა.
1897 წლის 19 აპრილის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ სოფელ კარალეთში გიგა გოგიაშვილმა ოსი ქურდები შეიპყრო და სამართალს გადასცა.