ვლადიმერ აბაშიძე ბათუმის საბაჟოზე მსახურობდა 1896 წლის 20 ნოემბრიდან 1899 წლის 7 მაისამდე და წელიწადში იღებდა ჯამაგირს 360 მანეთს.
1896 წლის 20 ნოემბრის „ცნობის ფურცლის“ საშუალებით ეკატერინე პეტრიაშვილისამ და ზაქარია ჩხიკვაძემ ნათესავებს დეკანოზ გროგოლ პეტრიაშვილის გარდაცვალება შეატყობინეს.
1896 წლის 20 ნოემბერს თბილისში გამართულ ქალაქის საბჭოს კრებაზე გეურქ არუთინოვის დუქანში ტრიქინიანი ღორის ხორცის აღმოჩენის საკითხი განიხილეს.
1896 წლის 20 ნოემბრის ღამეს პოლიციელმა ნარიმანიძემ ჯერ საპიორის ქუჩაზე, შემდეგ სამების ეკლესიასთან იპოვა ახალშობილები. ნარიმანიძემ ორივე ბავშვი საბებიო ინსტიტუტში გაგზავნა.
1896 წლის 20 ნოემბერს პოლიციელმა ყუბისა ოსიპოვმა იოსებ ეფრემიძის დაჭრაში ბრალდებული ლუკა ისაკაძე შეიპყრო. ბრალდებულმა დანაშაული აღიარა.
1896 წლის 20 ნოემბერს ჩოჩეთიდან თბილისში მატარებლით ჩამოსულ მღვდელს, ს. კასრაძეს ჯიბიდან ფული ამოაცალეს.
1896 წლის 19 ნოემბერს თბილისის სასამართლო პალატაში გიორგი ლომიას საქმეზე ქუთაისის ოლქის სასამართლოს დადგენილება განიხილეს.
1896 წლის 19 ნოემბერს თბილისის სასამართლო პალატაში საბუთების ქურდობაში ბრალდებულ აბაშაში მოვაჭრე ბიჭილო თოფურიას საქმე განიხილეს.
1896 წლის 19 ნოემბერს თბილისის სასამართლო პალატაში ტაგუ სანაიას საქმის შესახებ ქუთაისის ოლქის სასამართლოს დადგენილება განიხილეს. მას ბრალი საბუთების გაყალბებაში ედებოდა.
1896 წლის 19 ნოემბერს თბილისის სასამართლო პალატაში კონსტანტინე მამარდაშვილის საქმეზე ქუთაისის ოლქის სასამართლოს დადგენილება განიხილეს.
1896 წლის 19 ნოემბერს ინჟინერი ძერჟანოვსკი ცხენის რკინიგზის ახალი ვაგონების გამოცდის პროცესს ესწრებოდა.
1896 წლის 19 ნოემბრის გაზეთ „ცნობის ფურცელში“ რუბრიკით „თეატრის მატიანე“ გამოქვეყნდა კოტე მესხის სტატიის „სალვინის მოგონებანი“ ნაწყვეტი.
1896 წლის 19 ნოემბერს სამებიდან თბილისში ჩასულ ივლიტა ბიჭიას ასულ სურგულაძისას ეტლი დაეჯახა. დაშავებული მიხეილის საავადმყოფოში გადაიყვანეს.
1896 წლის 19 ნოემბერს ქუთაისის სასამართლოში 1893 წელს დაჭერილი გიორგი კუკურას ძე ლომაიას საქმე თავიდან განიხილეს. ადვოკატ გიორგი ბეჟანის ძე გვაზავას ძალისხმევით ლომაიას უდანაშაულობა დამტკიცდა და ბრალდებულს ყველა ბრალდება მოეხსნა.
1896 წლის 19 ნოემბერს პალატის წევრმა სტალინსკიმ თბილისის სასამართლო პალატას ბრალდებულ ბიჭილო თოფურიას საქმე გააცნო.
1896 წლის 19 ნოემბერს თბილისის სასამართლო პალატაში საბუთების ქურდობაში ბრალდებულ ბიჭილო თოფურიას ნაფიცი ვექილი ალექსი ოპოჩინინი იცავდა, მოწინააღმდეგე მხარეს ნაფიცი ვექილი – ტერ-სტეფანოვი.
1896 წლის 19 ნოემბერს თბილისის სასამართლო პალატამ საბუთების ქურდობაში ბრალდებული ბიჭილო თოფურია გაამართლა.
1896 წლის 18 ნოემბერს კარაპეტ ამიროვმა ბანკში გასანაღდებლად წარადგინა ჩეკი, რომელსაც ბუღალტრის ხელმოწერა არ ჰქონდა, რის გამოც ის ქურდობის ბრალდებით დააპატიმრეს.
1896 წლის 18 ნოემბერს არტემ არეშოვმა პოლიციაში განაცხადა, რომ წინა ღამეს მისი დუქანი გაქურდეს და 70 მანეთის საქონელი მოიპარეს.
1896 წლის 18 ნოემბერს ალექსანდრეს ეკლესიის დარაჯი პეტრე ივანეს ძე ლემეშკინი გარდაიცვალა.
1896 წლის 18 ნოემბერს იჯარადარ იორდანაშვილს ჭიათურის გზაზე 2,5 ფუთი თოფის წამალი მოჰპარეს.
1896 წლის 18 ნოემბერს ბათუმში გამართულმა ქალაქის საბჭოს კრებამ გადაწყვიტა, განსვენებული აგენტების, ჯაიანისა და დოხოვსკის ოჯახებისთვის აგენტის თითო წლის ხელფასი გადაეცათ.
1896 წლის 18 ნოემბერს თიანეთის პოლიციამ თელავის საკათედრო ტაძრის ძარცვის მონაწილეები, შაქრო ბოჭორიძე და სანდრო ნადირაშვილი თელავის მაზრის უფროსთან გაგზავნა.
1896 წლის 17 ნოემბერს სათავადაზნაურო თეატრში სუსლოვისა და სუხოდოლსკის ლოტბარობით მალაროსების დასის წარმოდგენა გაიმართა. ამ დასში ზარნიცკაიაც მღეროდა.