1897 წლის 27 ოქტომბერს თბილისის საბჭოს კრებაზე დამფასებითი ფურცლების განმხილველი კომისიის წევრებად ლეოპოლდ ბილფელდი, ი. ს. ყორღანოვი და მ. ი. ქიუჩარიანცი აირჩიეს.
1897 წლის 27 ოქტომბერს თბილისის საბჭოს კრებაზე ხორცისა და პურის ნიხრის დამდები კომისიის წევრებად ფ. გ. ვეტცელი და ვასილ ეგიაზაროვი აირჩიეს.
1897 წლის 27 ოქტომბერს თბილისის საბჭოს კრებაზე ქალაქის მამულების დამფასებელი კომისიის წევრებად ტარას მულინი და პ. ი. ალიბეგოვი აირჩიეს.
1886 წლის 30 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ივანე კონსტანტინეს ძე მუხრანბატონი თავად-აზნაურთა წინამძღოლი იყო.
1886 წლის 3 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ბაბინი ოზურგეთის მაზრის მომრიგებელი მსაჯული იყო.
1886 წლის 3 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მოდესტ ნიკოლაის ძე ბოგდანოვი პეტერბურგის უნივერსიტეტის პროფესორი იყო.
1920 წელს დავით ადამის ძე ართმელაძე საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის არმიის გენერალი იყო.
1920 წელს მელიტონ ივანეს ძე რუსია საქართველოს ქალაქთა კავშირის მთავარი კომიტეტის თავმჯდომარე იყო.
1920 წელს ბიჭაშვილი ონის ქალაქისთავი იყო.
1920 წელს გიორგი ზაქარიას ძე ანდრონიკაშვილი ინჟინერი იყო.
1920 წლის 6 თებერვლის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, კუჩინსკი ინჟინერი იყო.
1920 წელს ილია (ილიკო) სოლომონის ძე აბაშიძე სამუსიკო კოლეგიის მდივანი იყო.
1920 წელს ალექსანდრე (სანდრო) ვასილის ძე ახმეტელი ქართული მუსიკალური საზოგადოების გამგეობის წევრი იყო.
1920 წელს არჩილ სოლომონის ძე ციხისთავი თელავის სამუსიკო საზოგადოების გამგეობის თავმჯდომარე იყო.
1897 წლის 24 სექტემბერს თბილისის ხმოსნები ქალაქის მოურავობის კანდიდატთა დასასახელებლად შეიკრიბნენ. ხმის მიცემის შედეგად გადაწყდა, ამ თანამდებობაზე კენჭი ბ. ალიხანოვსა და ნ. ზ. თუმანიშვილს ეყარათ.
1886 წლის 13 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ვ. ი. იანოვსკი გენერალ-ლეიტენანტი იყო.
1886 წლის 13 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ვ. ი. იანოვსკი კავკასიის ოლქის ინტენდანტი იყო.
1886 წლის 13 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ნიკოლოზ დავითის ძე ერისთავი ქუთაისის სათავადაზნაურო საადგილმამულო ბანკის გამგეობის წევრი იყო.
1886 წლის 13 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ივანე პეტრეს ძე ჯაიანი ქუთაისის სათავადაზნაურო საადგილმამულო ბანკის გამგეობის წევრი იყო.
1886 წლის 13 მარტის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ო. სვანიძე ქუთაისის სათავადაზნაურო საადგილმამულო ბანკის ბუღალტრის თანამდებობის აღმასრულებელი იყო.
1886 წლის 9 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, დგებუაძე რედუტ-კალეს ბოქაული იყო.
1886 წლის 9 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მდივანი ქუთაისის ბოქაული იყო.
1886 წლის 9 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ხოშტარია ფოთის სამოქალაქო პოლიციის ბუღალტერი იყო.
1886 წლის 9 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, მელიქ ასლანოვი ელიზავეტპოლის მემამულე იყო.
1886 წლის 9 აპრილის გაზეთ „ივერიის“ ცნობით, ოჰაჯანოვი კაპიტანი იყო.