1918 წლის 9/16 იანვრის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე განიხილეს სოფელ ბობოთის ადგილობრივი სამზრუნველო კომიტეტის წევრის კონდრატე არჩილის ძე მხეიძის თხოვნა სკოლისთვის ერთდროული და ყოველწლიური დახმარების შესახებ. მან ბიბლიოთეკა-სამკითხველოსთვის წიგნებით და სურათებით დახმარებაც ითხოვა. გამგეობის გადაწყვეტილებით, მათთვის 25 მანეთის წიგნები უნდა გაეგზავნათ. გადაწყვეტილების ოქმს ხელს აწერს გიორგი ნიკოლოზის ძე ყაზბეგი.
1918 წლის 9/16 იანვრის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე განიხილეს სოხუმის განყოფილების გამგეობის თხოვნა თავშესაფრის შესანახად ყოველთვიურად 1200 მანეთით დახმარების შესახებ. გამგეობის გადაწყვეტილებით, სოხუმის განყოფილებისთვის 300 მანეთი უნდა გაეგზავნათ და ეცნობებინათ, რომ სწავლა მაისამდე გაეგრძელებინათ. გადაწყვეტილების ოქმს ხელს აწერს გიორგი ნიკოლოზის ძე ყაზბეგი.
1918 წლის 9/16 იანვრის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე მიიღეს გადაწყვეტილება, პეტრე ჭარაიასთვის დასახმარებლად ერთი თვის ხელფასი გაეგზავნათ. გადაწყვეტილების ოქმს ხელს აწერს გიორგი ნიკოლოზის ძე ყაზბეგი.
1918 წლის 9 იანვარს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომას დაესწრნენ: ქონებათა გამგე გიორგი გვაზავა; სექციის წევრები: რევაზ გაბაშვილი და კოტე მესხი, სექციის მდივანი ილია ზურაბიშვილი და ბუღალტერი კონსტანტინე შათირიშვილი.
1918 წლის 9 იანვარს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომას დაესწრნენ: ქონებათა გამგე – გიორგი გვაზავა; სექციის წევრები: რევაზ გაბაშვილი და კოტე მესხი, სექციის მდივანი – ილია ზურაბიშვილი და ბუღალტერი – კონსტანტინე შათირიშვილი. სხდომაზე გადაისინჯა კანცელარიის შედგენილი თავადაზნაურობის უძრავო მამულების, ნასყიდობის აქტების, სარგებლიანი ქაღალდების, ვექსილების, ფონდებისა და დეპუტატთა საკრებულოს ინვენტარის სიები.
1918 წლის 9 იანვარს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე რევაზ გაბაშვილს დაევალა საადგილმამულო კომისიის დოკუმენტების ჩაბარება და სექციის მოსამსახურეთა შტატების შედგენა.
1918 წლის 9 იანვარს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომას თავმჯდომარეობდა გიორგი გვაზავა; ესწრებოდნენ: რევაზ გაბაშვილი, კონსტანტინე მესხი, კონსტანტინე შათირიშვილი. მდივანი – ილია ზურაბიშვილი.
1918 წლის 9 იანვარს გიორგი გვაზავას თავმჯდომარეობით მოწვეულ საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე გადაისინჯა კანცელარიის მიერ შედგენილი თავადაზნაურობის უძრავი მამულების, ნასყიდობის აქტების, სარგებლიანი ქაღალდების, ვექსილების, ფონდებისა და დეპუტატთა საკრებულოს ინვენტარის სიები.
ტიპი: მფლობელობა
1918 წლის 10 იანვრისთვის თბილისის ხაზინასა და სახელმწიფო ბანკის თბილისის კანტორაში ანგარიში ჰქონდათ საქართველოს რესპუბლიკის შემდეგ თანამდებობის პირებს: კავკასიის ოლქის გზათა სამინისტროს ეგზეკუტორ გრიგორიევს – 99 510 მანეთი და 70 კაპიკი; კავკასიის ოლქის გზათა სამინისტროს უფროსის მოადგილე ალექსანდრე ვასილის ძე ადრიანოვს – 200 მანეთი; კავკასიის ოლქის გზათა სამინისტროს თბილისის განყოფილების უფროს კოირანსკის – 74 მანეთი და 46 კაპიკი; კავკასიის რკინიგზების მატერიალური სამსახურის უფროსის მოადგილე გ. ა. ხატისოვს – 635 763 მანეთი და 02 კაპიკი; კავკასიის ოლქის გზათა სამინისტროს თბილისის განყოფილების საქმეთა მწარმოებელ ბამოვს – 58 მანეთი და 02 კაპიკი.
1918 წლის 10 იანვარს ოკუნევის ხელმოწერით დეპეშა გაეგზავნა ამიერკავკასიის რკინიგზის სამმართველოს, იმის თაობაზე, რომ თბილისიდან ალექსანდროპოლამდე (ახლ. გიუმრი), სარიყამიშსა და ჯულფამდე ყველა მოსამსახურეს კომისარიატის დადგენილების თანახმად, საევაკუაციო დახმარება უწყდებოდა.
1918 წელს რიმსიმე მარტიას ძე აბრამიანი, რომელსაც თბილისის წმინდა ნინოს სასწავლებელი ჰქონდა დამთავრებული, სიღნაღის სომეხთა უმაღლესი პირველდაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად მუშაობდა.
1918 წლის 10 იანვარს მხედართა დელეგატების ყრილობის წარმომადგენლობამ წერილი გაუგზავნა საქართველოს ეროვნულ საბჭოს საზავო კონფერენციაზე საქართველოს წარმომადგენლობის დასწრების შესახებ. ხელს აწერს თავმჯდომარე მიხეილ იშხნელი.