1923 წელს გრიგოლ ბურჭულაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების თელავის განყოფილების წიგნის მაღაზიის გამგე იყო.
1920 წლის 12 ოქტომბერს დავით კარიჭაშვილის თავმჯდომარეობით გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე კავკავის სკოლისთვის 75 000 მანეთის სესხება გადაწყვიტეს.
უსახსროდ დარჩენილმა შალვა ზაქარიას ძე გოგებაშვილმა 1913 წლის 1-ელ აგვისტოს თხოვნით მიმართა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობას, რომ გარდაცვლილი ბიძის ნაანდერძევი თანხიდან ათი თუმანი (100 მან.) მიეცათ სამსახურის შოვნამდე თავის გასატანად.
1913 წლის 30 აპრილს შედგენილი დოკუმენტის მიხედვით, კირაკოზოვი იყო თბილისის სახაზინო პალატის I განყოფილების №5 "სტოლ"-ის სტოლონაჩალნიკი.
1900 წლის 9 მარტის ხელშეკრულებიდან ცნობილია, რომ ქვემო მაჩხაანში იოსებ გრიგოლის ძე ტუკუშევის მიერ იჯარით აღებულ ხეხილის ბაღს სამხრეთ-დასავლეთიდან მიხეილ ლაზარეს ძე შანშიაშვილის მამული ესაზღვრებოდა.
1911 წელს შალვა გოგებაშვილი კიევის კომერციული ინსტიტუტის კავკასიელთა სათვისტომოს თავმჯდომარე იყო, ცხოვრობდა მისამართზე: ტურგენევის ქ., სახლი №1, ბინა 19.
1911 წელს გედეონ მეფარიშვილი კიევის კომერციული ინსტიტუტის კავკასიური სათვისტომოს მდივანი იყო.
1920 წლის 2 ოქტომბერს თევდორე კიკვაძის თავმჯდომარეობით გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე განიხილეს ბორჩალოს სამაზრო ერობის თხოვნა 100 000 მანეთის ოდენობის კრედიტის გახსნის შესახებ. გამგეობამ ორი თვის ვადით 50 000 მანეთის ოდენობის კრედიტის მიცემა გადაწყვიტა.
1920 წლის 9 ოქტომბერს თევდორე კიკვაძე, ვარლამ ბურჯანაძე, შიო დედაბრიშვილი, მეთოდე კაკაბაძე, ნინო ნაკაშიძე და სეით იაშვილი დავით კარიჭაშვილის თავმჯდომარეობით გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომას დაესწრნენ.
1920 წლის 2 ოქტომბერს ვარლამ ბურჯანაძე, იპოლიტე ვართაგავა, იოსებ გიორგობიანი და მეთოდე კაკაბაძე თევდორე კიკვაძის თავმჯდომარეობით გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომას დაესწრნენ.
1919 წლის 15 ივნისს ოლღა ხოფერიას თავმჯდომარეობით გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წლიურ კრებაზე ახალ წევრთა მიღება-დამტკიცების, გამგეობაში მოქმედი ანგარიშის დამტკიცებისა და 1918-19 წლების ხართაღრიცხვის დამტკიცების საკითხი განიხილეს.
1920 წლის 9 ოქტომბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე განიხილეს ივანე ავალიშვილის თხოვნა 15 000 მანეთის სესხად მიცემის შესახებ. გამგეობამ მისთვის 2 000 მანეთის მიცემა გადაწყვიტა.
1920 წლის 9 ოქტომბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე მურად გულთაიშვილისა და სულეიმან კაიკაციშვილისთვის 1-ელი ოქტომბრიდან დახმარების 3 000 მანეთამდე გაზრდა გადაწყვიტეს.
1920 წლის 9 ოქტომბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე უნდა განეხილათ ნინო ნაკაშიძის მოხსენება ოლღა გურამიშვილის მოვლის შესახებ.
1919 წლის 15 ივნისს ოლღა ხოფერიას თავმჯდომარეობით გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წლიურ კრებაზე დაადგინეს, რომ სენაკის განყოფილებაში 166 ნამდვილი წევრი იყო. საწევრო თანხა ყველას გადახდილი ჰქონდა.
1920 წლის 12 ივნისს დავით კარიჭაშვილის თავმჯდომარეობით გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე განიხილეს რკინიგზელთა კავშირის გამგეობასთან არსებული კულტურულ-საგანმანათლებლო კომისიის თხოვნა მაღაზიიდან კრედიტის გახსნის შესახებ. გამგეობამ მისთვის 100 000 მანეთის წიგნების მიცემა გადაწყვიტა, იმ პირობით, თუ 50 000 მანეთს საზოგადოებას წინასწარ გადასცემდა.
1920 წლის 29 სექტემბერს თევდორე კიკვაძის თავმჯდომარეობით გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე განიხილეს მოხსენება ფანქრებისა და კალმების შესაძენად სესხის აღების შესახებ. გამგეობამ პრეზიდიუმს ორი თვის ვადით 10 მილიონამდე სესხის აღების ნება მისცა.
1920 წლის 22 ივლისს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე თევდორე კიკვაძისთვის თვითა და ერთი კვირით შვებულების მიცემა გადაწყვიტეს.
1920 წლის 12 აგვისტოს გიორგი ყაზბეგი, ქრისტინე შარაშიძე, ნინო ნაკაშიძე და იოსებ გიორგობიანი დავით კარიჭაშვილის თავმჯდომარეობით გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომას დაესწრნენ.
1920 წლის 29 სექტემბერს თევდორე კიკვაძის თავმჯდომარეობით გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე განიხილეს რკინიგზის კულტურის სექციის თხოვნა წიგნების 20%-იანი ფასდაკლებით დათმობის შესახებ. გამგეობამ მათი თხოვნა არ დააკმაყოფილა.
1920 წლის 29 სექტემბერს თევდორე კიკვაძის თავმჯდომარეობით გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე აღნიშნეს, რომ მოსამსახურე პირებმა საზოგადოებას შეშის შესაძენად ერთდროულ დახმარებად თითოეულისთვის 10 000 მანეთი სთხოვეს. გამგეობამ საკითხის განხილვა გადადო.
1920 წლის 18 სექტემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე განიხილეს მოხსენება სეით იაშვილის ბუნებისმეტყველების სახელმძღვანელოს I ნაწილის 5 000 ეგზემპლარად დაბეჭდვის შესახებ.