1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ბარბარე ივანეს ასულ ჯანდიერის ახმეტაში მდებარე 2 დესეტინასა და 590 კვადრატულ საჟენ სამოსახლო ადგილებსა და ბაღს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ზაქარია რევაზის ძე ბებურო-ვაჩნაძის ბაკურციხესა და კარდანახში მდებარე 4 დესეტინასა და 1060 კვადრატულ საჟენ ვენახებს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა სალომე ალექსანდრეს ასულ ვაჩნაძის ვეჯინში მდებარე 4 დესეტინასა და 920 კვადრატულ საჟენ ვენახს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ნინა იაგორის ასულ ბებურო-ვაჩნაძის კარდანახში მდებარე 4 დესეტინასა და 330 კვადრატულ საჟენ ვენახს, ბაღსა და საძოვრებს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა სოფიო სიმონის ასულ მაყაშვილის რუისპირსა და იყალთოში მდებარე ერთ დესეტინასა და 210 კვადრატულ საჟენ ვენახებს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ელისაბედ ივანეს ასულ მაჩაბელის კარდანახში მდებარე 2 დესეტინასა და 1990 კვადრატულ საჟენ ვენახს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ზაალ პავლეს ძე წინამძღვრიშვილის ახაშენში მდებარე 2 დესეტინასა და 1600 კვადრატულ საჟენ ვენახს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა გრიგოლ ალექსანდრეს ძე ჯავახიშვილის ხოვლეში მდებარე 3 დესეტინასა და 140 კვადრატულ საჟენ ვენახს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ილარიონ ოტიას ძე ზანდუკელის დუშეთის მაზრაში მდებარე 4 დესეტინასა და 1900 კვადრატულ საჟენ ვენახს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ამალია მათეს ასულ ყიფიანის ქვიშხეთში მდებარე ერთ დესეტინა ვენახს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა გიორგი დიმიტრის ძე ფალავანდოვის კნოლევში მდებარე 5 დესეტინა სახნავ-სათეს ადგილებსა და ვენახს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა კონსტანტინე ალექსანდრეს ძე ლოლაძის მეჯვრისხევში მდებარე 6 დესეტინა სახნავ-სათეს ადგილს, ბაღებსა და წისქვილს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ეკატერინე გიორგის ასულ თუხარელის, დარია და ანა დავითის ასულ თუხარელებისა და მათი ძმების, სოლომონისა და იოსების, ერთაწმინდაში მდებარე 5 დესეტინასა და 480 კვადრატულ საჟენ სამოსახლო, საბაღე ადგილებსა და საძოვრებს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა დიმიტრი გიორგის ძე მარიამულის დიღომში მდებარე 1440 კვადრატულ საჟენ ვენახსა და ხილის ბაღს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა მარიამ ალექსანდრეს ასულ ბახუტოვის თელავის მაზრაში მდებარე 4 დესეტინასა და 720 კვადრატულ საჟენ ვენახს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა გრიგოლ, დიმიტრი და ნიკოლოზ ესტატეს ძე ჯანდიერების ვაჩნაძიანში მდებარე 3 დესეტინასა და 1200 კვადრატულ საჟენ ვენახს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ალექსი სოლომონის ძე პეტრიაშვილის ბაკურციხეში მდებარე ერთ დესეტინასა და 1382 კვადრატულ საჟენ სამოსახლო ადგილებსა და ბაღს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა აბრამ ზაზას ძე ცერცვაძის ხიდისთავში მდებარე 1000 კვადრატულ საჟენ ვენახს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ელენე გიორგის ასულ ერისთავის რუისპირსა და იყალთოში მდებარე ერთ დესეტინასა და 1320 კვადრატულ საჟენ ვენახს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა იოსებ გრიგოლის ძე ყულიჯანოვის ცხინვალში მდებარე 3 დესეტინასა და 488 კვადრატულ საჟენ ხილისა და ყურძნის ბაღსა და მარანს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა მიხეილ გეურქას ძე კირაკოზოვის რუისპირში მდებარე 3 დესეტინასა და 120 კვადრატულ საჟენ ვენახს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ლევან ლევანის ძე ჩერქეზიშვილისა და ბარბარე იასეს ასულ ჩერქეზიშვილის თოხლიაურში მდებარე 8 დესეტინასა და 199 კვადრატულ საჟენ მიწას.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა კონსტანტინე ნიკოლოზის ძე აფხაზის კარდანახში მდებარე 5 დესეტინასა და 50 კვადრატულ საჟენ სამოსახლო ადგილსა და ვენახს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა დავით ილიას ძე ანდრონიკაშვილის გურჯაანში მდებარე 2 დესეტინასა და 1100 კვადრატულ საჟენ ვენახს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი მოკლევადიანი სესხის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ქეთევან სიმონის ასულ ციციანოვისა და ნანა დავითის ასულ ყიფიანის წრომში მდებარე 6 დესეტინასა და 2230 კვადრატულ საჟენ ტყეს, სახნავ-სათეს და სამოსახლო ადგილებს.