6 თებერვალს განათლების სამინისტრომ გორის სამაზრო ერობას მისწერა, რომ ჯავის უმაღლესი დაწყებითი სასწავლებლის გამგე ივ. სანაყოევს დროებით ვერ გადააყენებდნენ თანამდებობიდან. სასწავლო წლის ბოლოს მას ან გაათავისუფლებდნენ სამსახურიდან ან სხვა ადგილას გადაიყვანდნენ სამუშაოდ. ხელს აწერენ მთავარგამგე გიორგი ალმასხანის ძე ჭუმბურიძე და მდივანი კირილე მიხეილის ძე არჯევანიძე.
1918-1919 წლებში ნინა ივანეს ასული მჭედლიძე სახალხო განათლების სამინისტროს თანამშრომელი იყო.
1918-1919 წლებში დავით ზებედის ძე მესხი სახალხო განათლების სამინისტროს თანამშრომელი იყო.
გიორგი ნიკიფორეს ძე მებუკე 1918-1919 წლებში იყო სახალხო განათლების სამინისტროს თანამშრომელი.
პავლე გრიგოლის ძე მეტრეველი 1918-1919 წლებში იყო სახალხო განათლების სამინისტროს თანამშრომელი.
1918-1919 წლებში ნიკიტა ეფიმის ძე ორლოვი სახალხო განათლების სამინისტროს თანამშრომელი იყო.
1918-1919 წლებში ნიკოლაი ნიკოლაის ძე პოგორელოვი სახალხო განათლების სამინისტროს თანამშრომელი იყო.
1918-1919 წლებში ივანე ადამის ძე პუცე სახალხო განათლების სამინისტროს თანამშრომელი იყო.
1918-1919 წლებში ანა ფომინის ასული სურმავა სახალხო განათლების სამინისტროს თანამშრომელი იყო.
1918-1919 წლებში ფეოდორ სერგეის ძე სოტნიკოვი სახალხო განათლების სამინისტროს თანამშრომელი იყო.
1918-1919 ოლღა სვანიძე წლებში სახალხო განათლების სამინისტროს თანამშრომელი იყო.
1918-1919 წლებში დავით გიორგის ძე ჯორჯაძე სახალხო განათლების სამინისტროს თანამშრომელი იყო.
1918-1919 წლებში ნიკოლაი ტიმოთეს ძე შეპელევი სახალხო განათლების სამინისტროს თანამშრომელი იყო.
1918-1919 წლებში ელისავეტა ვასილის ასული ფავლენიშვილი სახალხო განათლების სამინისტროს თანამშრომელი იყო.
1918-1919 წლებში ნინა ნაუმის ასული ჩიგოგიძე სახალხო განათლების სამინისტროს თანამშრომელი იყო.
1918-1919 გალაკტიონ ჩაჩხიანი წლებში იყო სახალხო განათლების სამინისტროს თანამშრომელი.
1918-1919 წლებში გიორგი ალმასხანის ძე ჭუმბურიძე სახალხო განათლების სამინისტროს თანამშრომელი იყო.
1918-1919 წლებში ელენე გრიგორის ასული ჭავჭანიძე სახალხო განათლების სამინისტროს თანამშრომელი იყო.
1918-1919 წლებში ვასილ დავითის ძე მამულოვი სახალხო განათლების სამინისტროს თანამშრომელი იყო.
განათლების მინისტრის მოადგილის, ალ. მდივნის 1918 წლის მოხსენებაში მინისტრთა საბჭოს წინაშე, ნათქვამი იყო, რომ ქუთაისის სახაზინო პალატამ ბათუმის ოლქის ყველა დაწესებულება ჯამაგირით დააკმაყოფილა. მხოლოდ ბათუმის ვაჟთა გიმნაზიის ლიკვიდაციისთვის დატოვა რამდენიმე თანამშრომელი. ლიკვიდაციის დასრულებამდე მათი ანაზრაურებისთვის 1 740 მანეთი იყო საჭირო. ამისთვის მან შესაბამისი განკარგულების გაცემა ითხოვა.
1918 წელს თბილისის სამასწავლებლო ინსტიტუტის კურსდამთავრებული ალექსანდრე მნაცაკანის ძე აბრამიანი სიღნაღის სომხური უმაღლესი პირველდაწყებითი სასწავლებლის ინსპექტორად მუშაობდა.
1918 წელს თბილისის სამასწავლებლო ინსტიტუტის კურსდამთავრებული გრიგორი ალექსანდრეს ძე გოძიევი სიღნაღის სომეხთა უმაღლესი პირველდაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად მუშაობდა.
1918 წელს ელისაბედა ამირანის ასული შავერდოვი, ბაქოს გიმნაზიის კურსდამთავრებული, სიღნაღის სომეხთა უმაღლესი პირველდაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად მუშაობდა.
1918 წელს ს. არტემის ძე ოგანეზიანი სიღნაღის სომეხთა უმაღლესი პირველდაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად მუშაობდა.
1918 წელს თბილისის პროფესიული სასწავლებლის კურსდამთავრებული შოპაკატ გიორგის ძე დოვლათბეგიანი სიღნაღის სომხური უმაღლესი პირველდაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად მუშაობდა.