1897 წლის 8 სექტემბრის „ცნობის ფურცლის” მიხედვით, თბილისის ქალაქისთავის კანდიდატებად დაასახელეს კონსტანტინე ალიხანოვი, გიორგი ევანგულოვი, კონსტანტინე რეიტერი და პეტრე ოპოჩინინი.
1897 წლის 7 სექტემბრის „ცნობის ფურცლის” მიხედვით, თბილისის გუბერნატორმა თეოდორ ალექსანდრეს ძე ბიკოვმა თბილისის პოლიცმეისტერს 1897 წლის საქველმოქმედო საზოგადოებათა დაწვრილებითი ანგარიშების წარმოდგენა უბრძანა.
1897 წლის 7 სექტემბრის „ცნობის ფურცლიდან“ ვიგებთ, რომ თეოდორ ალექსანდრეს ძე ბიკოვმა გრიგოლ სერგეის ძე გოლიცინს სთხოვა, რომ იმ წელს თბილისის გუბერნიის გლეხები სამხედრო ბეგრისგან გაეთავისუფლებინათ, რადგან საქონლის ჭირის გამო მათ ჯარისკაცთა ბარგის გადასატანად ხარ-ურმის გამოყვანა აღარ შეეძლოთ.
1897 წლის 6 სექტემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ გიორგი ივანეს ძე გაბაშვილი უცხოეთიდან დაბრუნდა და სამხატვრო კლასები გახსნა.
1897 წლის 6 სექტემბერს გრიგოლ სერგეის ძე გოლიცინი ყარსის თემიდან თბილისში დაბრუნდა.
1897 წლის 6 სექტემბრის „ცნობის ფურცლის” მეშვეობით სოფელ ჯუმათის მაცხოვრებლებმა გამოთქვეს იმედი, რომ ალ. გამრეკელი სოფელი ბაილეთიდან სუფსის სადგურამდე გზების შეკეთებას უზრუნველყოფდა.
1897 წლის 6 სექტემბრის საჩხერეში მცხოვრები 18 წლის ბიჭი, არტემ კალმახელიძე უბედური შემთხვევის შედეგად გარდაიცვალა. მას შემთხვევით გასროლილი ტყვია შუბლში მოხვდა.
1897 წლის 5 სექტემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ ქართული თეატრის ამხანაგობის გამგეობა ხალხს სცენაზე სამუშაოდ იწვევდა. მსურველებს თბილისის სათავადაზნაურო ბანკში პავლე როსტომის ძე ყიფიანისთვის უნდა მიემართათ.
1897 წლის 5 სექტემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ თბილისის ყოფილი გუბერნატორისთვის, გიორგი დიმიტრის ძე შარვაშიძისთვის ალბომს ამზადებდნენ. ალბომს ვერცხლის ყდა ჰქონდა და შარვაშიძის სურათით იყო გაფორმებული.
1897 წლის 5 სექტემბრის „ცნობის ფურცლიდან” ვიგებთ, რომ თბილისის პოლიცმაისტერის თანაშემწე სოკოლოვსკიმ მთავრობას სთხოვა, რომ ავამდმყოფობის გამო სამსახურიდან უფრო ხანგრძლივი დროით დაეთხოვათ.
1897 წლის 5 სექტემბერს საოლქო სასამართლოს განყოფილების განაჩენის მიხედვით დავით კეზელი კონსტანტინე ბარამის ძე შებურიშვილის მკვლელობაში დამნაშავედ ცნეს.