1896 წლის 6 ნოემბერს თბილისის სასამართლო პალატაში მალაქია ჭუბაბრიას, მიხეილ დავითის ძე წულუკიძისა და ალექსანდრე გრიცის საქმის განხილვის დროს პალატის თავმჯდომარე იყო ვრასკი, წევრები – კოლბასინი და სტალინსკი.
1896 წლის 6 ნოემბერს სახელმწიფო ბანკის თბილისის განყოფილებაში ვასილ კონსტანტინეს ძე შილნიკოვს ჯიბიდან 10 მანეთი ამოაცალეს.
1896 წლის 6 ნოემბერს ფოთში ლუკა კუპრაძის სახლში გაჩენილი ცეცხლის ჩაქრობაში ქალაქის მოურავი ნიკო ნიკოლაძე და გამგეობის წევრი ლუარსაბ ყრუაშვილიც მონაწილეობდნენ.
1896 წლის 5 ნოემბერს სართიჭალის მიდამოებში მწყემს მეზურნიშვილს 2 თათარი დაესხა თავს.
1896 წლის 4 ნოემბერს სერგეი ალავერდოვის სათამაშოების მაღაზიაში ხანძარი გაჩნდა.
1896 წლის 4 ნოემბერს პეტერბურგელი ვაჭრის, გოძიევის მეუღლეს ტრამვაიში ჯიბიდან ქისა ამოაცალეს. დაზარალებულმა მომხდარის შესახებ პოლიციაში განაცხადა.
1896 წლის 4 ნოემბერს პოლიციელმა ივანე საყვარელიძემ დააპატიმრა კონსტანტინე ჯაოშვილი, რომელსაც კონსულის ქუჩაზე, ჯაბაროვის სახლში მცხოვრებ პედაგოგ იაკოვლევის გაქურდვაში ედებოდა ბრალი.
1896 წლის 4 ნოემბერს სოხუმში გზის გაყვანაზე მომუშავე სპარსელმა მუშამ ქობალია მოკლა. მეორე დღეს პოლიციელმა იაკოვჩუკმა დამნაშავე დააკავა.
1896 წლის 3 ნოემბერს სერჟანტმა ო. ჩოჩიევმა თემო კაბულაშვილის მკვლელობისთვის ჯიბო კაკაშვილი და მისი ვაჟი გრიშა დააკავა.
1896 წლის 3 ნოემბერს კაპიტანი ივანე ლევანის ძე მელიქოვი სწრაფად მოძრავი ეტლით ტრამვაის ვაგონს შეეჯახა.
1896 წლის 3 ნოემბერს პოლიციელმა შუსტოვმა საგურამოელი ქურდი დააკავა, რომელმაც სვიმონ ნაბიჭვრიშვილს სახელოსნოდან წაღები მოჰპარა.
1896 წლის 3 ნოემბერს სოხუმის თეატრში აღათი შარვაშიძის ინიციატივით დაიდგა 3 სპექტაკლი – „ძუნწი“, „ცოლი თუ გინდათ, ეს არის“, „ოინი თუ გინდათ, ეს არის“. სპექტაკლებიდან შემოსული თანხა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოებისთვის უნდა გადაეცათ.
1896 წლის 3 ნოემბერს თბილისის სასამართლო პალატამ რედაქტორ მ. უსპენსკისა და ადვოკატ პლუშჩევსკის საქმე განიხილა. პლუშჩევსკი უსპენსკის 8 წლის წინ გაზეთ „ნოვოე ობოზრენიეში“ მის შესახებ მცდარი ინფორმაციის გავრცელებაში სდებდა ბრალს.
1896 წლის 3 ნოემბერს თბილისის სასამართლო პალატაში მ. უსპენსკისა და პლუშჩევსკის საქმის განხილვისას ბრალმდებელი თავად პლუშჩევსკი იყო, ბრალდებული უსპენსკი კი თვითონ იცავდა თავს.
1896 წლის 3 ნოემბერს თბილისის სასამართლო პალატამ ადვოკატ პლუშჩევსკის ცილისწამებაში ბრალდებული რედაქტორი მ. უსპენსკი დამნაშავედ სცნო. უსპენსკის 166. 60 მანეთის გადახდა და 13 დღით სამხედრო ჰაუპტვახტში პატიმრობა მიუსაჯეს.
1896 წლის 3 ნოემბერს ლორის-მელიქოვის ქუჩაზე, ლითოგრაფიის ქვეშ მდებარე ლუდხანაში, იოსებ ქაშიბაძე ხანჯლით მხარში დაჭრეს.
1896 წლის 3 ნოემბერს ქურდობაში ბრალდებულ გასპარ ტერ-ზახაროვსა და დავით მიხეილაძეს მომრიგებელმა მოსამართლემ 4-4 თვე პატიმრობა მიუსაჯა.
1896 წლის 3 ნოემბერს სადახლოსთან ყარსის რკინიგზის ინჟინერ ბალინსკის თავს დაესხნენ და თბილისის ხაზინიდან წამოღებული 10 000 მანეთი წაართვეს. პოლიციამ ამ საქმეზე სპირიდონ იშხნელი და ოვაქიმ ანტონოვი დააკავა.
1896 წლის 2 ნოემბერს კავკასიის მთავარმართებლის მოადგილის, გრაფ ტატიშჩევის ბრძანებით აკურთხეს ახალი სახელმწიფო თეატრი, რომელშიც 3 ნოემბერს სადღესასწაულო წარმოდენა გაიმართა.
1896 წლის 2 ნოემბერს თბილისის კლუბში არმენ ტიგრანის ძე ტიგრანიანის კონცერტი გაიმართა. კონცერტში მონაწილეობას ივანე სარაჯიშვილი და ვიქტორ ვილშაუც იღებდნენ.
1896 წლის 2 ნოემბერს ტიგრან სტეფანეს ძე შახბაზიანის სამუშაო ოთახი გაქურდეს. მან ქურდობის შესახებ პოლიციის მე-9 განყოფილებაში განაცხადა.
1896 წლის 2 ნოემბერს თბილისის სასულიერო სემინარიის პედაგოგი გიორგი საძაგლიშვილი ბერად აკურთხეს.
1896 წლის 2 ნოემბერს ავლაბარში იოსებ ზაქარიას ძე ანდრონიკაშვილს ბოღჩა მოჰპარეს. გამოძიების დაწყების შემდეგ ქურდმა ბოღჩა პოლიციის ეზოში დატოვა.